Pieczątki automatyczne samotuszujące wykorzystują tzw. gumkę, na której odtworzony jest wzór pieczątki. Gumkę wykonuje się z polimeru utwardzonego promieniami UV lub poprzez grawerowanie specjalnej gumy promieniem laserowym. Gdy naciskamy obudowę pieczątki, gumka umieszczona na obracającej się płytce styka się z wkładką tuszującą nasączoną tuszem a następnie przenosi obraz na papier lub inne podłoże. Tusz we wkładce tuszującej wystarcza na kilka tysięcy odbić i można go uzupełnić korzystając z tuszu uzupełniającego do pieczątek polimerowych. Po kilku latach użytkowania wkładkę tuszującą należy wymienić, aby móc się dalej cieszyć wyraźnym i czystym odbiciem.

Pieczątki błyskowe nasączone (pre-ink) są wykonane z mikroporowatej gumy nasączonej tuszem wystarczającym nawet na 2-3 razy dłużej niż w pieczątkach samotuszujących. Wzór odbicia uzyskuje się naświetlając gumkę błyskami silnego światła. Pory gumki w miejscach gdzie nie ma obrazu zostają zasklepione na skutek wysokiej temperatury błysków światła, zapobiegając wydostawaniu się przez nie tuszu. Pieczątki błyskowe charakteryzują się bezgłośnym odbiciem i dużą precyzją szczegółów obrazu. Brak elementów ruchomych zapewnia długoletnią bezawaryjność. W pieczątkach tych nie ma konieczności wymiany wkładu tuszującego, wystarczy dolać specjalnego tuszu do pieczątek błyskowych.

ddddd.jpg

Tanie pieczątki dla miłośników tradycyjnych rozwiązań. Cena uchwytu wynosi od kilku do kilkunastu złotych. O cenie pieczątki decyduje powierzchnia polimeru. Kupując uchwyt należy pamiętać o zaopatrzeniu się w tuszownicę o właściwym rozmiarze.

Stemple drewniane proste

Wysokość odbicia 10 mm
Wysokość odbicia 15 mm
Wysokość odbicia 20 mm
Wysokość odbicia 25 mm
Wysokość odbicia 30 mm
Wysokość odbicia 35 mm
Wysokość odbicia 40 mm
Wysokość odbicia  45 mm
Wysokość odbicia 50 mm
Wysokość odbicia 60 mm
Wysokość odbicia 70 mm

Stemple drewniane kołyskowe

Wysokość odbicia 70 mm
Wysokość odbicia 80 mm
Wysokość odbicia 90 mm
Wysokość odbicia 100 mm
Wysokość odbicia 120 mm

Stemple okrągłe

Średnica Ø 15 mm
Średnica Ø 20 mm
Średnica Ø 25 mm
Średnica Ø 30 mm
Średnica Ø 35 mm
Średnica Ø 40 mm
Średnica Ø 60 mm
Produktów na stronie: